Having Fun with Snacks

Cover_munchmunch

Colleagues and I simply in love with Pepero, but we usually bought it when it’s on promo price. Usual price at $1.20 – $1.50 per box (depending on which retailer), which we think it’s kinda pricey :p At times, you can get 3 boxes for $2.70 at Watsons. This time, we bought 5 boxes for $3.95 at Sheng Shiong near office… Some bought 10, and some bought 5…happie to have my cabinet full of Pepero!

When you are stressed up at work, good to inject some fun & creativity! Here’s what happened when we had too much stress & snacks…he he hee…

 Still trying to figure out why it’s showing 6sec instead of 5sec 🙁 But if to watch it on youtube, it’s 5sec…

– ♥ –

Leave a Reply

I believe you are a human * *

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers